Spotify nebo falešnejch profilů ráj? Furt si budu stát za tím, že nebejt obce je základ a že technologie mají být dobrý sluha a ne špatný pán. A to se samozřejmě týká i tý naší lásky číslo jedna, kterou je muzika.
V dalším díle Cream Sound jsem pokračoval na téma Soundcloud a to, že tam najdeš muziku, která povětšinou není nikde jinde. A např. každej DJ chce hrát něco, co nehrajou VONI. Takže stejně jako vloni doporučuju poslech. Soundcloud je stále platforma, která nabízí věci jako remixy, edity, co na streamovacích službách být nemůžou. Nabízí záznamy různých radio shows a shows jsou základ. Proč? Protože když máš dobrého moderátora, tak ti nabídne muziku, kterou ti nikdy algoritmus nenabídne.
NIKDY.
Nehledě na to, že kdo to sleduje a má trošku přehled o hudebním průmyslu, tak ví, že Spotify prokazatelně vytvářel (vytváří?) fake umělce, které nasadí do různých playlistů a to pak vytvoří tak velká čísla, že Spotify nemusí vyplácet tolik peněz labelům, protože podílově to pak snižuje čísla v celku. Pokud přejdeme ke konkrétním číslům, tak v květnu 2022 to bylo 2,85 miliardy přehrání. (zdroj).
Původně s tímto přišel web, kterej doporučuju sledovat, musicbusinessworldwide už v roce 2017. Spotify se tenkrát okamžitě ohradilo a když pátrali, tak pak došli ke zjištěním, že za některými profily stojí producenti, kteří jsou pak ale okatě všichni ze Stockholmu. Tedy městě, kde sídlí i Spotify. A jasně, nebudeme naivní, tyhle věci se děly a budou dít, jen je dobré mít na to nějaký pohled a prostě nebejt ovečka. Kdo se v tom chce trochu pohrabat, tak si schválně zkuste googlit jména jako Gabriel Parker, Charlie Key atd. Je to zábava.
Tentokrát to bude bez vstupů, jelikož jsem to při nahrávání zvoral. Nikdo neni…
Cream Sound každý čtvrtek od 19 do 21 na COLOR Music Radio a taky na twitch.tv/djpufaz
Pokud tvůj čas nad tímto článkem po smysluplný, tak mi za to třeba kup kafe.