Icon The Mic King spojil síly na svém posledním albu výhradně s jedním producentem – Chum The Skrilla Guerilla, který stojí za úspěchem jmen jako Apathy či Demigodz. Původně proklamovaný koncept zlých policajtů se sice koná, ale v poměrně omezené formě. Dočkáte se několika skitů o koblihách, pizzách a prostitutkách, ale pouze dvou 2 obsahem stejně zaměřených songů.
Těch je na desce celkem 12, z toho 2 jsou bonus tracky – Law and Order s Killah Priest a Poverty s první dámou Wu-Tang Clanu – Blue Raspberry. Celková stopáž ukazuje přes 40 minut.
Vyplňují je beaty od Chuma, který prokazuje své kvality. Jeho předností jsou zajímavé samply a vůbec celková variace jeho beatů. Rozhodně se vyplatí tohoto producenta sledovat, protože svoji má svůj odpis na několika dobrých deskách.
Kromě bonus pecek je na albu Icon kompletně sám. Možná je to otázka jen této desky, ale živě má Icon paradoxně hlas mnohem silnější a výraznější. Zde trochu zapadá. Velikášství nebylo Iconovi nikdy cizí. Odjakživa jede svůj styl o tom, kdo je skutečný král mikrofonu. Druhé oblíbené téma jsou přítelkyně, především pak ty bývalé. Jestli má deska výrazný moment, je jím King Me – jasná volba na singl i živé vystoupení. Rychlý beat, chytlavý refrén je jistota.
Mike And The Fatman představuje Iconův vrcholný materiál.
01. Modus Operandi
02. Speaks For Itself
03. Born Alone Die Alone
04. Madman
05. All Points Bulletin
06. Mike And the Fatman
07. Master of the Universe
08. On Hold
09. Commissioner’s Office
10. King Me